pečeme pro psy

pečeme pro psy

Můj příběh

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu.
Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí  zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace do našeho společného života se psy.

Ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).

Kouknu do lednice a do špajzu. Vyndám všechny suroviny, které psi můžou. Už vím, co psům prospívá a čemu se raději vyhnout. Kombinuju, vymýšlím, jak z toho udělat psí mňamku, která mě včera napadla. Za chvíli šoupnu do trouby první verzi psích dobrot. Snad to bude našemu chlupáčkovi chutnat. Nikdy předem nevím, kterou novinku schlamstne a kterou vyplivne :). Je trošku vybíravý. 

Za oknem se na mě kouká můj Aristo a kočka. Miluji natěšený kukuč svého psa, když se z trouby line vůně jeho mňamek. Moc si užívám ten pocit, že můžu svou vášní pro přípravu mufínků, sušenek a dortíků udělat radost sobě i svému psímu kamarádovi. 

Pamlsky v obchodě jsem nekoupila už více než čtyři roky. A věřte mi, vůbec nám to s Aristem nechybí. V mražáku mám zásobičku pro naši domácí soukromou psí cukrárnu :). Přesně vím, co Aristíkovi dávám a taky na něm vidím, jak mu domácí mňamky bez chemie chutnají.

Jak to všechno začalo?

Před několika lety jsme si dovezli domů našeho prvního psa – krásné, bílé, chundelaté, dvanáctikilové štěňátko Pyrenejského horského psa. Jmenuje se Aristo. Když jsme ho chtěli odměnit nebo mu prostě udělat něčím malým radost, dostal kousek sýra, piškoty nebo pamlsek běžně dostupný v obchodech.

Čas běžel a já jsem se začala zajímat o to, co jíme, jaké je složení potravin, které nakupuji pro nás, lidskou část smečky, a jak udělat zdravé domácí lidské dobroty.

Bylo mi líto, že my si můžeme pochutnávat na zdravějších verzích doma vyrobených sladkostí, a náš pes dostává “prefabrikát” z obchodu pro zvířata. Začala jsem se zajímat o to, co pamlsky pro psy obsahují a jak lze vyrobit doma zdravější psí dobroty.

Domácí pamlsky mají tu výhodu, že přesně víte a přímo ovlivňujete to, co svému psovi dáváte k snědku.

Mňamky, které sami vyrobíte, neobsahují cukr, sůl ani barviva nebo umělé konzervanty.

A navíc tak můžete přizpůsobit dobroty specifickým potřebám a chutím vašeho psa.

Asi jako většina psích pánečků, i já někdy zpestřím psovi stravu kusem masa nebo velkou kostí s krásnou chrupavkou. Nejsou to ale malé mňamky přenositelné nebo využitelné při výcviku.

A tak jsem si řekla, že Aristovi připravím něco malého, dobrého sama. První psí nadmíru pozitivní reakce mě nakopla, abych se tématu doma vyrobených, zdravých psích dobrot začala věnovat. 

Kde jsem na své cestě teď?

Změnila jsem svůj život. Po deseti letech v managementu strojírenské firmy jsem vykročila na vlastní cestu. Nevadí mi, že jsem začínala od nuly. Stále si užívám učení a posuny mílovými kroky ke splnění svého snu.

Hledám informace o surovinách, experimentuji, tvořím, peču, vařím, fotím. Úspěšně jsem absolvovala kurz Canine Nutrition and Health (Výživa psů a zdraví) a ponořila se do vzdělávání v „psím oboru“.

Nakoukla jsem pod pokličku online marketingu a někdy mám pocit, že snad ze mě bude muset být taky poloviční ajťák, abych to všechno zvládla. Seznámila jsem se s dříve nenáviděnými:) Facebookem i Instagramem, napsala jsem svou první kuchařku a oslavu založení živnosti mám taky zdárně za sebou.

Kus cesty jsem ušla, ale mnohem větší kus je přede mnou. Nevím kam mě zavede a to je to, co mě na tom baví.

Tohohle úžasného pocitu už mě nezbaví žádná odvykací kůra…

Vymýšlím recepty pro psy, hledám české tvůrce pro svůj OBCHŮDEK, píšu tento blog.

Zařídila jsem si pekárnu dobrot pro pejsky PSÍ KEKSÍK a konečně peču nejen pro svého psího mlsouna, ale i pro ty vaše :).

Rychle cukrovi pro psy

Když vidím, jak se pes může postavit na hlavu, jen aby dostal moji mňamku, mám z toho neskutečnou radost.

Tu radost musíte zažít!

Zůstaňte s námi v kontaktu.

Staňte se členem naší smečky.

Zadejte svůj email a o nových článcích na blogu budete vědět jako první.

Správcem zadaných osobních údajů je Ing. Jana Kubiszová.
Osobní údaje jsou sbírány za účelem zasílání novinek z blogu www.psikeksik.cz a dalších obchodních sdělení Psího keksíku. Zasílání můžete kdykoli jednoduše přímo z emailu zrušit. Bližší informace najdete v dokumentu Ochrana osobních údajů