pečeme pro psy

pečeme pro psy

Rychlé cukroví pro psy a dva tipy, jak si pečení co nejvíce zjednodušit

Rychle cukrovi pro psy

Každý pejskař chce pro svého chlupáče to nejlepší. Nejen o Vánocích.“Domácí mňamky bez chemie? ANO, to chci, ale nemám čas na pečení.“ Taky to znáte? Tyhle větičky už zavítaly i do mé hlavy. Proto vám prozradím dva fígle, jak si to pečení zjednodušit a urychlit a taky jeden super jednoduchý a rychlý recept.

Pravidelní čtenáři si jistě všimli, že jsem se na nějaký čas s články na PSÍM KEKSÍKU odmlčela. A důvod? Naše rodina se rozrostla o jednoho mimi člena navíc.

Naši malou Ditušku už domácí zvěř přijala za svou a já jsem se teď ocitla v situaci mnohých z vás –  nemám čas na pečení. Před miminkem bylo pečení pro Aristíka jen otázkou toho překonat pohodlí a lenost. Teď už je to opravdu o nedostatku času.

Když se podívám na našeho Aristíka, vidím jak stárne a uvědomuji si, že za pár let už tady s námi nebude. A protože je to náš miláček a právoplatný člen rodiny, chci mu dát to nejlepší, co můžu. S pečením pro našeho chlupáče určitě nekončím! Jen musím být efektivnější.

Jak si pečení pro psy co nejvíce zjednodušit?

Kulaté jednotlivé pamlsky, které vypadají jako sušenky od babičky jsou parádní. Vždycky se mi moc líbily a já jsem je pro svého pejska do teď vyráběla. Dělala jsem hroudičky na plechu lžičkou, používala jsem vykrajovátka nebo vyráběla kuličky. Pamlsky pak vypadají fakt luxusně, ale pokud jste v situaci, kdy opravdu nemáte čas (nebo energii), dejte těsto jednoduše na celý plech. Ušetříte spoooustu času a psovi je to šumák :).

Doporučuji dodržet pravidlo řezu před pečením nebo v průběhu pečení. Jakmile nandáte těsto na plech, ještě před pečením ho nakrájejte na čtverečky požadované velikosti. Některá těsta jsou lepivá, takže nůž spíše přikládejte a tlačte na něj shora nebo použijte rádýlko. Některá těsta jsou zase tekutější, ta nakrájejte zhruba v půlce procesu pečení.

A proč je dobré to udělat? Nakrájené tvary totiž při pečení hezky zatáhnou okraje. Po upečení prostě čtverečky nalámejte podél nakrájených linií, okraje budou suché a pamlsky vám nebudou špinit kapsu, pokud je nosíte, jako já, po kapsách.

 

Kdo peče pamlsky doma tak ví, že díky tomu, že jsou bez chemie, mají krátkou dobu trvanlivosti. Pokud se o ně po upečení vhodně nepostaráte, chytnou během několika dnů plíseň. Nechcete pamlsky kupovat v obchodě? Pak pravděpodobně pečete několikrát do měsíce. Jak z toho ven, když jste s časem na štíru? Prostě prodlužte jejich dobu trvanlivosti.

Jednoduše pamlsky po upečení dobře vysušte. Vydrží vám pak bez lednice hezky dlouho (mám odzkoušenou dobu trvanlivosti i tři měsíce). A péct jednou nebo dvakrát za tři měsíce, to už se dá zvládnout, co říkáte :).

JAK VYSUŠIT PAMLSKY

Dvě minutky před úplným dopečením pamlsků vypněte troubu a otevřete její dvířka – dejte mezi pootevřená dvířka a troubu třeba vařečku. Nechte plech s pamlsky pomalu vychladnout v teplé troubě. Pootevřenými dvířky bude odcházet vlhkost a pamlsky se budou hezky pomalu vysušovat. Dejte si pozor, ať pamlsky i ve vypnuté troubě nespálíte, trochu je hlídejte a v případě potřeby vyndejte plech a dejte jej zpět až trouba více schladne.

Já většinou pamlsky ještě dosušuji tak, že je po úplném vychladnutí nechám ještě jeden až dva dny někde doma na vzduchu úplně doschnout. Teprve pak je dávám do krabičky, ale pozor – bez víčka a skladuji je ve špajzu za přístupu vzduchu.

Jestli se vám nechce sušit, prostě vychladlé pamlsky zmrazte. Jednou za pár dnů si vyndejte z mražáku požadovaný počet kousků a druhý den po rozmražení můžete servírovat :).

JEDNODUCHÝ RECEPT

Naše Dituška sice zatím papká domácí stravu, ale koupila jsem jednu flaštičku maso-zeleninového příkrmu (špenát s mořskou treskou) pro našeho psa :).

Základem těchto pamlsků jsou jen tři ingredience – flaštička s dětským příkrmem, vločky a vajíčko. Dál už můžete přidat koření, jaké chcete. Já jsem tentokrát přidala kurkumu se špetkou pepře a olej, aby byly pamlsky přínosnější pro zdraví našeho psího seniora.

Pamlsky voní krásně po rybě. Myslím, že se dají báječně použít jako jednoduché vánoční cukroví pro pejsky a to nejen v rodinách, kde se budou slavit první Vánoce s miminkem.

A reakce našeho psa?

Přejeme vám všem krásné, šťastné a veselé Vánoce!

Pac a pusu,

Jana a Aristo

 

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!