pečeme pro psy

pečeme pro psy

Nepečené kuličky – cukroví pro pejsky

Nepecene kulicky cukrovi pro pejsky

Konečně u nás sněží. Už to venku začíná vypadat, jako že se blíží Vánoce a do duše se mi pomalu vkrádá klid a vánoční nálada. A tak se vrhám do pečení cukroví. Teda pečení pro nás, protože Aristík totiž letos bude o Vánocích mlsat nepečené kuličky.

Určitě víte, že cukroví určené pro lidskou část rodiny, není pro pejsky vhodné. Ale zároveň všichni chceme trošku našim chlupáčkům o Vánocích přilepšit. Není nic jednoduššího, než obětovat trochu času (opravdu jen trochu, protože kdo už zná mé recepty, tak ví, že nejsou složité ani časově náročné) a něco zdravého pejskům doma vyrobit.

Aristovi přidáváme do stravy několikrát týdně mořské řasy Ascophyllum nodosum. Dá se říct, že je to takový čistě přírodní multivitamin, protože obsahuje spoustu vitamínů, minerálů i stopových prvků, pomáhá psům v boji se zubním plakem, podporuje jejich celkové zdraví i kvalitu srsti. Řasa krásně voní mořem a náš pes tuhle vůni miluje. Proto jsem použila právě mořskou řasu Kelpu jako jednu z variant na obalení tohoto vánočního cukroví pro pejsky.

Tady je jednoduchý recept zcela bez obilovin:

 

Pokud se vám bude při výrobě kuliček časem hmota trochu lepit na ruce, stačí navlhčit dlaně ve vodě a můžete dál bez problémů pokračovat. Z tohoto množství základní hmoty vytvoříte zhruba 22 ks kuliček.

Jestli chcete svému psovi k Vánocům i něco upéct, můžete vyzkoušet tenhle recept na vánoční masové rohlíčky.

Mějte krásné Vánoce,

pac a pusu,

.

p.s.: líbil se vám recept? Tak prosím lajkněte a sdílejte, ať mají o Vánocích inspiraci na psí cukroví i další pejskaři.

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!