pečeme pro psy

pečeme pro psy

Sardinkovo-špenátové pamlsky pro psy

Sardinkove pamlsky pro psy

Upečte pejskovi něco voňavého! S těstem se dobře pracuje a budete to mít hotové raz dva :).

Často mi píšete, že pečete vašim pejskům také klasické pamlsky s moukou. A jestli bych nemohla na KEKSÍK přidat více receptů i pro vás.

Sama jsem od začátku vzniku PSÍHO KEKSÍKu přesvědčena, že pamlsky bez mouky jsou pro psy lepší. Pokud máte zdravého psa a pamlsky z mouky nebo s moukou mu chcete dopřát, pak i u jejich konzumace dodržte zlaté pravidlo „všeho s mírou“.

V příštím článku se budu věnovat právě problematice pečení z mouky, kterou mouku vybrat a kdy se pamlskům z mouky raději vyhnout.

Tady je jednoduchý voňavý 🙂 recept s moukou:

 

Jestli nemáte čas vykrajovat tvary, udělejte prostě na plechu placku a nakrájejte ji na čtverečky. Tipy jak si ušetřit čas při pečení pamlsků už jste si mohli přečíst v předešlém článku Rychlé cukroví pro psy a dva tipy, jak si pečení co nejvíce zjednodušit.

A proč jsem do těsta přidala pohankovou mouku?

Pohanková mouka je bezlepková – snížím tak celkové množství lepku v pamlsku, obsahuje spoustu minerálů a vitamínů a má vysoký obsah bílkovin. Pokud nepeču přímo z ní, pak vždy alespoň pár desítek gramů přidávám do těsta. Jestli ji ale doma nemáte, recept bude fungovat i bez ní.

Propadli jste už taky kouzlu pečení v silikonové formě? Pak stačí recept mírně upravit, aby bylo těsto více tekuté a dobře se vám do formy roztíralo.

Přidejte jedno vejce navíc a z mouky dejte jen 50g pohankové (nebo celozrné). Těsto rozetřete do formy stěrkou. Pamlsky budou s menším množstvím mouky zelenější :).

 

Pro ty, kdo silikonové formy na pečení ještě neznají, tak si můžete na internetu sehnat značkovou Collory nebo pro začátek vyzkoušet obyčejnou z tenčího silikonu třeba z TV Products (najdete ji pod názvem silikonová pečicí podložka).

 

Pokud se vám zrovna nechce péct :), můžete si Sardinkové špenátovky koupit v BEZobalu v Třinci.

Pamlsky od PSÍ KEKSÍK můžete koupit v Bezobalu V Třinci.

 

 

Pac a pusu,

Jana a Aristo

p.s.: Jestli se vám recept líbil, lajkněte a sdílejte prosím, ať ho může vyzkoušet co nejvíce pejskařů :).

 

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!