pečeme pro psy

pečeme pro psy

Bramboráky pro psy

Pochutnávala jsem si na bramboráku a Aristo se na mě smutně koukal. Je to jasné – udělám mu taky. A budou to psí bramboráky. NE SMAŽENÉ, NE Z BÍLÝCH BRAMBOR.  Je to ještě bramborák? ANO. Je totiž ze sladkých brambor – batátů. Ty už se dají u nás v obchodech lehce sehnat a já je ráda používám i pro 2nohé členy smečky.

[box background=#edaf45]Batáty jsou cenným zdrojem sacharidů a obsahují mnohem více vlákniny než běžné brambory. Dále v nich najdeme také vitamín C , B6, minerály – mangan, hořčík, železo. Jsou plné antioxidantu beta-karotenu, který dává těmto bramborám krásnou oranžovou, žlutou nebo i fialovou barvu. V těle psa se beta-karoten přemění na vitamín A – ten je nezbytný pro dobré psí vidění a růst.  Sladké brambory jsou prospěšné diabetikům, u kterých můžou pomoci stabilizovat hladinu krevního cukru.[/box]

Tyhle batátové psí bramboráky mají ještě další výhody
jsou bezlepkové a chutnají 🙂.

Tady je jednoduchý recept:

Proč jsem zvolila batáty? Bílé brambory jsou v syrovém stavu pro psy jedovaté. Po tepelné úpravě však v rozumném množství psovi neublíží.  Bílé brambory jsou levnější než batáty, přesto jsou pro mě batáty jasnou volbou. Batáty jsou totiž pro psa díky obsahu zdraví prospěšných látek a nízkému množství tuku a uhlohydrátů mnohem přínosnější, než klasické bílé brambory.

Zaujaly vás batáty a chcete si je zkusit vypěstovat sami doma? Koukněte jak na to… návod na pěstování najdete v čase 3:05.

Aristo má tyhle batátové placičky moc rád. A co vaši pejsi? Už ochutnali?

Užívejte si jaro,

pac a pusu,

p.s.: líbily se vám bramboráky? Prosím lajkněte a sdílejte recept, ať si může pochutnat více chlupáčů.

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!