pečeme pro psy

pečeme pro psy

Krůtí pohankáče s jahodami

Už dlouho jsem chtěla udělat Aristíkovi vykrajovánky. Měla jsem štěstí a podařilo se mi koupit krůtí mleté maso za polovinu, takže první ingredience byla jasná – maso.

Vykrajovánky se bez mouky moc dobře udělat nedají. Když už jsem se rozhodla péct pro psa něco s moukou, chtěla jsem použít takovou mouku, která má alespoň nějaké pozitivum pro zdraví.  U mě to vyhrála pohanková mouka, kterou jsem začala používat doma pro pečení našich dobrot pro dvounoháče. Je přirozeně bezlepková, obsahuje vlákninu, minerály i vitamíny a můžete si ji dokonce zkusit vyrobit doma sami rozmixováním pohanky.

Náš Aristík má pohanku rád, nadváhu u něho řešit nemusíme (je to hubeňour stejně jako panička :)), takže trocha sacharidů navíc, které spořádá díky těmto pohankových pamlskům s jahodami mu vadit nebude :).

Recept je bez vajíčka, které jsem nahradila lněnými semínky. Z množství surovin uvedených v receptu jsem udělala 40 kostiček o velikosti 6cm. Místo jahod můžete použít třeba borůvky, kterým teď začíná sezóna.

Jednoduchý recept na domácí pamlsky pro psy:

Krůtí pohankáče měly úspěch :).

Vyzkoušejte, jak bude vašemu psovi chutnat domácí mňamka.

Zaujala vás pohanka? Můžete upéct další pohankový recept, třeba Hravý masový dort, který najdete v e-kuchařce Keksíkovy mlsky pro psy.

Krásný začátek léta,

pac a pusu,

p.s.: líbil se vám recept? Tak jej prosím lajkněte a sdílejte, ať může Krůtí pohankáče vyzkoušet co nejvíce pejsků.

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!