pečeme pro psy

pečeme pro psy

Můj pes mi zachránil život

Je to už pár let zpátky. Mrhala jsem svým životem. Každodenní kolotoč – snídaně, práce, vymačkaná jako citrón pozdě odpoledne domů. Nic nepřidávající sezení u televize. Večer jsem usínala dřív, než jsem přečetla nadpis v knížce. Měla jsem pocit, že se scvrkávám. Stres v práci, nedostatek spánku a kvalitního jídla, málo pohybu. Jediná část roku, kdy jsem měla pocit, že žiju, byla naše dvoutýdenní dovolená.

A pak jsme si pořídili do nového domečku nového kamaráda. Náš Aristo (zde se o něm dovíte víc) mně i mému manželovi obrátil život vzhůru nohama.

Nechci vám vyprávět o zážitcích na veterině ani o tom, jak náš pes utíkal za fenkami. Chci Vám říct, že pes je sakra impulz do života!

Přijdete večer z práce, jste unavení. Ale žádné sezení na gauči. Náš nový psí člen rodiny byl přece celý den chudáček sám, zavřený v kotci. Takže převlíknout do sportovního a hybaj ven. Venku fouká vítr, nezájem, jdeme, Aristo nás potřebuje. Venku prší, nevadí, jdeme. Nejsme z cukru. Venku je mráz, pořádně se oblečeme – to dáme.

Procházka, hra, trocha Aristího výcviku a změna. Změna nálady, změna pocitu, změna života. Když jsme se vrátili večer z venku domů, měli jsme hlad. Ale chleba se salámem už nám nestačil. Najednou jsem měla energii, vyrábět po večerech zdravé – někdy i teplé 🙂 – večeře. Díky Aristovi jsme najednou stíhali občas malý výlet do přírody i po práci – přes týden – dříve nemyslitelné.

Pořád jsem musela ráno vstávat do práce, pořád jsem se vracela unavená a vystresovaná. Ale najednou jsem prostě po práci přepnula mozek na program „dovolená“ a měla jsem pocit, že žiju. Tohle přepínání v hlavě mě naučil až můj pes.

Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela, jaký je to rozdíl, sedět na zadku, nebo venku běhat se psem; jíst zdravě nebo nezdravě; koukat na televizi nebo péct psí dobroty – a to vše díky Aristovi. Upřímně vám říkám: „můj pes mi zachránil život“!

A to je vlastně důvod, proč píšu tenhle blog. Aristo mě nakopnul do života a díky němu mám konečně energii, kterou můžu a chci rozdávat. Rozhodla jsem se, že s vámi tady budu sdílet recepty pro psí radost. Recepty, které zvládnete ukuchtit jednoduše a rychle. Recepty, díky nimž budou mít vaši psí miláčkové zdravé mňamky, které si zaslouží za to, co pro nás dvounohé členy své smečky dělají. Recepty pro psí radost nejen do kuchyně, ale i do dalších oblastí života se psy. Věřím, že vás to bude bavit a přinese to pozitivní energii do života i vám.

 

Pac a pusu,

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!