pečeme pro psy

pečeme pro psy

Taky nevíte co s dýní?

Dostala jsem od strejdy půlku dýně. I když je to jen půlka, i tak je obrovská! Co s ní???

Hned mě napadlo, že udělám něco dýňového Aristovi. A zkusila jsem psí pamlsek „na sladko“ – samozřejmě BEZ CUKRU :). Na ochucení jsem použila skořici.

Proč skořici? Skořice není součástí přirozeného jídelníčku psa v divočině a není pro život psa nezbytná. Má však dobré vlastnosti např. zpomaluje růst bakterií nebo působí pozitivně na trávení a v malém množství ji můžete ve formě pamlsků klidně psovi podávat. Byla jsem zvědavá, zda Aristo vůbec pamlsek vonící skořicí ocení. A světe div se, ono mu to chutnalo. Vyzkoušejte, jestli i váš pejsek schlamstne s chutí mňamku se skořicí. Zde je recept:

Děkuji paní Zdeňce za zaslání její vylepšené verze receptu! Nechte se inspirovat a taky si receptíky přizpůsobte chutím a potřebám vašich psů.

…místo polohrubé mouky jsem použila špaldovou a přidala jsem dvě polévkové lžíce kokosového oleje (mám s mletým parožím kvůli kloubům), aby se uvolnily vitamíny rozpustné v tucích. Na chuť jsem přidala 1 polévkovou lžíci medu. Dýni jsem použila máslovou. Vzhledem k tomu, že oba mí pesani seděli u trouby a nasávali  vůni a přitom neskutečně slintali, řekla bych super mňamka. 

Napište mi také, co váš hafík říkal na skořici :).

Pac a pusu,

p.s.: líbil se vám recept? Tak jej prosím lajkněte a sdílejte, ať taky ostatní pejsci vyzkoušejí skořici.

Na blogu mám i další dýňový recept na psí zákusek nebo recept na mufínek v mé mini kuchařce.

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!