pečeme pro psy

pečeme pro psy

Tip na výlet se psem – Poodří

Někdy je venku tak krásně, že by byl hřích někam nevyrazit. Rádi objevujeme nová místa. Letošní jaro jsme se nechali okouzlit Poodřím. No a protože jezdíme téměř všude v plném počtu, i tentokrát s námi vyrazil náš chlupáč.

Nechte se zlákat a inspirujte se k výletu se psem…

Zámecký okruh

Náš cíl číslo jedna – Poodří – Bartošovice. Jedná se o naučnou stezku, která má podle internetu asi 5 km, ale my jsme to šli tři hodiny :). Kochali jsme se a taky trochu bloudili :).

Auto jsme zaparkovali v centru Bartošovic, kousek od zámku, naproti prodejny potravin COOP. Tam začíná přímo naučná stezka a je tam první zastavení s mapkou. Pak už jsme se vydali směrem k zámku, před kterým zabočíte doleva a po pár minutách už jste mimo obec. Stezka vede kolem velkého pole a pak se stáčí doleva přímo do polí.

Bohužel šipka pro odbočení z této cesty doprava k rybníku je zničená, druhá šipka byla na zemi, ale znáte to. Kocháte se a najednou jdete špatně 🙂 Nakonec jsme museli zapnout mapy v mobilu :). Nevychozeným chodníčkem v poli vede stezka k rozkvetlému pokladu. Starý sad s historickými odrůdami jabloní. Krásné místo – zvláště teď na jaře.

Z dálky už slyšíme kvákání žab a různé zvuky, které vydávají ptáci.  Jak se blížíme k rybníku, zvuky zesilují – žáby už nekvákají, ale řvou. K tomu krásný zpěv ptáků z přilehlého habrovo – dubového lesa. Po pár desítkách metrů se před námi objevuje rybník. Jsem překvapená jak je obrovský. A ještě větší překvapení – na rybníku jsou labutě. Napočítala jsem jich rovných 90!

Už chápu, proč je na stezce přikázáno mít psa na vodítku. Labutě byly po celém rybníku i u břehů – to by nalákalo nejednoho chlupatého lovce k dovádění. Cesta kolem rybníka byla pro mě nejkrásnější částí okruhu. Tolik labutí a tak blízko jsem ještě neviděla. Škoda, že tam nebyla žádná lavička, určitě bychom tam zůstali ještě déle.

Pak už se pomalu cesta vrací do obce. Ještě než se dostanete přímo do zástavby, potkáte malou hospůdku s příjemným venkovním posezením u dalšího rybníka. Okruh je opravdu nenáročný, žádné kopce a kromě kousku cestičky jabloňovým sadem je veden po cestách a lesních cestách.

Národní přírodní rezervace Polanská niva

Kdo má rád delší procházky, může vyrazit do Polanské nivy. Okruh má zhruba 13km, ale můžete si to zkrátit cestou asi o třetinu. My jsme si vybrali delší trasu. Při výběru cesty musíte trošku použít mapu – značený okruh pro pěší turisty v mapě nenajdete. Autem jsme jeli do Polanky nad Odrou, kde je na okraji odpočívka Na Honculi – parkoviště přímo u řeky Odry. Takže ještě než jsme vyrazili, Aristík se okoupal a napojil. Pak už jsme se vydali k rybníkům.

Jeden rybník byl vypuštěný. Rozpraskané suché dno vypadalo trochu exoticky, tak jsme to tam šli hned očíhnout :).

Jakmile obejdete rybníky, dostanete se k rozcestníku, odkud se již vydáte do nádherné Polanské nivy. Pozor není značeno turistickou značkou.

 

Na tuto lesní cestu mají cyklisté zákaz vjezdu, pár jsme jich ale i přesto potkali. Když vejdete do lesa, je to jako by jste se ocitli v pohádce. Teď na jaře všude kvetl medvědí česnek. Když říkám všude, myslím tím opravdu každý centimetr lesa kam až oko dohlédne – samý medvědí česnek.

Pak stezka vede rozlehlými loukami s okraji lemovanými stromy, kolem jednoho památného stromového obra.

Tady si můžete zkrátit okruh a vydat se vpravo přes hráz rybníku na cyklo okruh, který vás dovede zpět k autu. My jsme šli dále až do Košatky. Tam jsme bohužel šli kousek obcí po silnici, ale pak se opět trasa dostává na polní cestu, která nás dovedla až na naučnou stezku Odra-niva u Proskovic. p.s.: moc krásný chodníček mezi stromy.

Ke konci této naučné stezky jsme z ní sešli vlevo a pak velkou loukou téměř až k autu.

Jediná negativa, se kterými tady musíte počítat jsou doléhající zvuky projíždějících vlaků na počátku cesty a také cyklisté. My jsme byli na naši druhé výpravě do Poodří o víkendu, kdy bylo krásně, takže cyklistů bylo na stezce opravdu dost.  Pes byl ale absolutně spokojený, protože i když bylo horko, tak se mohl několikrát okoupat i napít buď v rybníku nebo v Odře a cyklisté mu vůbec nevadili :).


Pro mě je Poodří na jaře krásným přírodním překvapením, kde se jistě zase někdy ráda projdu se psem. I když je to nedaleko Ostravy, můžete se tady v klidu nechat pohltit přírodou. Bydlíme v Beskydech, ale Poodří stálo za to. Příroda je úplně jiná než u nás a otevřená krajina spolu se zpěvem ptáků a kvákáním žab má opravdu své kouzlo.


Jestli ještě nevíte, kam vyrazit o prázdninách se psem, koukněte na inspiraci do článku Psí cestománie.

Pac a pusu,

 

 

p.s.: líbil se vám tip na výlet se psem? Pak prosím lajkněte a sdílejte článek, ať se může inspirovat co nejvíce páníčků a vyrazit na cestu co nejvíce pejsků.

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!