pečeme pro psy

pečeme pro psy

Jarní pusinky pro psy s kopřivami

Konečně je tady podle kalendáře jaro. Už se nemůžu dočkat, až se všechno zazelená. Pro mě jasná volba, z čeho bude jarní recept. Ze zelených kapustiček a kopřiv.

Na zahradě jsem našla rašit první kopřivy. Ty mají největší sílu. Pro sebe si z nich vařím čaj pro jarní detoxikaci a našemu psovi jsem je tentokrát přidala do těsta na pamlsky.

Ne, nejsem blázen. Psům kopřivy prospívají stejně jako nám, lidem. Nebojte se a přidejte čerstvou nebo sušenou kopřivu do psí misky. Kopřivy mimo jiné podporují metabolismus, jsou výborné pro ledviny a močové ústrojí. Kopřivy dodávají energii, jsou plné živin a pomůžou nejen psovi se nastartovat po zimě.

Dávkování kopřiv pro psy podle Kateřiny Palečkové (Katerina´s natural way):
Suchá kopřiva: ½-1 čajová lžička na 500g krmiva
Čerstvá kopřiva: 1 vrchní třetina mladé rostliny na 20kg váhy zvířete

Jako doplněk stravy můžete pejskovi dávat čerstvou kopřivu od jara do podzimu. Čerstvá obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Pokud se bylinek obáváte, začněte postupně, v malém množství, třeba přidáváním do pamlsků. Letos jsem se rozhodla, že nejen já, ale i můj pes začneme společně více využívat darů přírody a sosat zdraví ze zdrojů, které nám rostou na zahradě. Přidejte se k nám a vyzkoušejte kopřivu.

Tady je recept s kopřivou a bez obilovin:

Další bezlepkový recept z bílků najdete tady – i do něj můžete přidat kopřivy!

Jestli rádi jdete svou cestou, mohly by se vám líbit Keksíkovy mlsky pro psy – kuchařka pro ty, co hledají zdravější alternativu k psím pamlskům ze supermarketu.

Přeji vám krásné jaro,

pac a pusu,

 

 

p.s.. jestli vás kopřivy zaujaly, lajkněte a sdílejte článek, ať můžou kopřivy v misce přinášet pozitivní účinky i dalším pejskům 🙂

Jana Kubiszová

Jana Kubiszová

Spojila jsem svou lásku ke zvířatům, vášeň pro pečení a zábavu. Hledám cesty, jak vyrábět pamlsky s minimem mouky. Ráda se s vámi podělím o recepty na domácí zdravé mňamky pro psy a další tipy a informace nejen do "psí" kuchyně, ale i do našeho společného života se psy. Jsem autorkou mini kuchařky Keksíkovy mlsky pro psy>>. Pomohu vám užít si chvíle tvoření v kuchyni ať i vaši mazlíčci můžou skákat štěstím :).Můj příběh najdete tady>>

Stáhněte si zdarma

Chcete upéct psovi dort, ale nechcete při tom strávit půl dne?
Stáhněte si foto návod na jednoduchý dort pro chlupáče.

Objevte originální české dárky pro pejskaře

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obchůdku – chystáme pro vás nový :)

Sledujte nás

Nejnovější články

Přihlašte se k odběru článků.

O novinkách na blogu PSÍ KEKSÍK budete vědět jako první!